Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Tajemnicza sprawa wreszcie rozwiązana. Strażak-piroman celowo wywoływał kolejne pożary


Sprawcą serii podpaleń w ostrołęckich lasach, do których doszło w ostatnim czasie okazał się strażak z gminnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Został złapany na gorącym uczynku.

Strażak podpalacz miał swoją strategię. Podpalał las, w miejscu trudno dostępnym o podłożu piaszczystym, gdzie trudno jest dojechać i gasić pożar.

Ponieważ pożary się mnożyły, policja od kilku miesięcy zaczęła szukać podpalacza, wierząc, że pożary nie są przypadkowe.

„Wspólne działania policji i straży leśnej doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który jest podejrzany o serię podpaleń, do których dochodziło od kwietnia do czerwca bieżącego roku” – mówił asp. Tomasz Żerański, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Czytaj też: Masz Samsunga? Szybko go skonfiguruj. Smartfon może sam z siebie wysyłać twoje zdjęcia losowej osobie z kontaktów

Podpalacz został w końcu złapany na gorącym uczynku. Nim jest 37-letni mieszkaniec wsi Kadzidło, znajdującej się na północ od Ostrołęki. Niestety to strażak-ochotnik.

„On sobie robotę robi, widocznie potrzebuje wykazać się gaszeniem, tak jakby za mało było pożarów” – przyznał Zdzisław Parzych, komendant OSP w Kadzidle.

„Sytuacja jest dla nas niekorzystna, w żaden sposób nie czujemy się winni tego, co się stało, nie zniechęcamy się – przede wszystkim, wykonujemy swoją pracę tak jak poprzednio, jesteśmy na każde zawołanie syreny” dodał komendant Parzych.

Mężczyzna przyznał się do ośmiu podpaleń. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Czytaj też: Cuda się zdarzają! Oto co zobaczył nurek – ratownik w jednej z zalanych jaskiń. Chłopcy odnalezieni po 9 dniach

Źródło: TVP Info

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com