Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Tajlandia: TVN, Polsat i TVP ukrywają straszną prawdę


Tajlandia i akcja ratunkowa, która się tam odbywała stała się hitem informacyjnym, któremu wszystkie polskie media poświęcały większość swojego miejsca przeznaczonego na treści związane z wiadomościami. Okazuje się, że w związku z tą sprawą największe polskie stacje telewizyjne przemilczały istotne informacje dotyczące naszego kraju.

Uwięzieni młodzi piłkarze w jaskini Tham Luang Nang Non leżącej na terenie prowincji Chiang Rai, którzy utknęli tam 23 czerwca zostali właśnie uratowani.

Tajlandia: sukces akcji ratunkowej

– Uratowano wszystkich 12 chłopców i 25-letniego trenera piłki nożnej, którzy od 23 czerwca byli uwięzieni w zalanej jaskini w północnej Tajlandii – poinformowała marynarka wojenna Tajlandii.

Choć sprawa była dramatyczna i chwytała za serce, to jeden z niezależnych dziennikarzy sportowych Wojciech Kowalczyk zwrócił uwagę na jeden istotny aspekt, który umknął wszystkim.

Okazuje się bowiem, że największe polskie media poświęcały niemal cały czas antenowy przeznaczony na informowanie  Polaków o najważniejszych wydarzeniach dramatowi, który miał miejsce w Tajlandii.

Wojciech Kowalczyk oburzony

Zdaniem Kowalczyka inne światowe media nie robią takiej sensacji, gdy w Polsce trwa akcja ratunkowa mająca na celu wydostanie górników z kopalni. A takie tragedie w naszym kraju niestety mają miejsce co jakiś czas.

– Katastrofy w polskich kopalniach też transmitują telewizje z Tajlandii? Cały dzień? – napisał Wojciech Kowalczyk na Twitterze.

Internauci szybko podchwycili ten wpis i zaczęli wymieniać wydarzenia, które ostatnio zostały przemilczane przez największe polskie telewizje.

Polskie media milczą

Wśród nich wskazano na takie sprawy jak: zamek Kulczyków w środku puszczy, najniższa kwota wolna od podatku w Europie, najazd miliona Ukraińców na Polskę.

– A o czym maja mówić? O zamku Kulczyków w środku puszczy? O najniższej kwocie wolnej od podatku w Europie? O najeździe kolejnego miliona Ukraińców do Polski? Po co mówić o sprawach dotyczących Polaków, lepiej popie*dolić o uwięzionych w Tajlandii – napisał internauta.

– W sumie to racja. Teraz w tej chwili prawdopodobnie ginie jakieś około 20 Palestyńczyków z ostrzału izraelskich żołnierzy i Świat milczy a tu taki ćwiergot mediów – dodał kolejny.

Artykuł Tajlandia: TVN, Polsat i TVP ukrywają straszną prawdę pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl