Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Tak kradną zawodowe złodziejki. Policja prosi o pomoc w ich identyfikacji. Zobacz, jak nie dać się okraść [VIDEO]


W Gdańsku doszło do bezczelnej kradzieży telefonu. Miała miejsce w popularnej lodziarni w mieście. Policja publikuje nagranie z monitoringu i prosi o pomoc w identyfikacji złodziejek.

Jak widzimy na nagraniu obie kobiety nie po raz pierwszy idą na komórkowe „łowy”. Ofiara kończy telefoniczną rozmowę, i w tym momencie, kobiety błyskawicznie ustawiają się za nią. Zasłaniając ręce torbą, jedna ze złodziejek sięga do torebki ofiary i kradnie telefon.

Druga złodziejka w tym samym czasie, by nie zwrócić uwagi innych ludzi, osłania koleżankę. Żaden ze świadków nie zareagował. Całość trwała 15 sekund. Według szacunków policji urządzenie warte jest około 850 złotych.

„Przypominamy o tym, że nasze roztargnienie oraz nieuwaga stanowią poważną zachętę dla złodzieja. Bądźmy czujni i ostrożni. Każdą chwilę naszej nieuwagi złodzieje potrafią bezlitośnie wykorzystać. Nie dajmy im łatwej okazji do wzbogacenia się naszym kosztem” – apeluje policja.

Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają złodziejki z nagrania.

Wszystkie osoby, które rozpoznają kobiety, lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem II Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Długa Grobla 4.

Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc do Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego na nr (58) 328-45-40 lub na numer telefonu oficera dyżurnego (58) 328-44-22 lub na numer alarmowy 997

Poniżej nagranie.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com