Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Tak wygląda Bóg? Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie. Obraz inny niż dotychczasowe wyobrażenia


Słysząc „amerykańscy naukowcy” większość ma wiadome skojarzenia i nic dziwnego. Tym razem naukowcy z University of North Carolina postanowili ustalić jak wygląda Bóg, przeprowadzając do tego badania na grupie kilkuset osób.

Kiedy d***pokracja wejdzie za mocno, nawet wygląd Boga poddawany jest pod głosowanie. Naukowcy byli niezwykle zaskoczeni wynikami swoich badań, bo w większości wyobrażeń artystów Bóg przedstawiany jest jako stary mędrzec.

Tymczasem naukowcy z University of North Carolina przeprowadzili badanie na reprezentatywnej grupie ponad pół tysiąca osób. „Wyniki te pozwalają zobrazować Boga, który może nie przypominać tego, jak przedstawiali go artyści” – napisali naukowcy.

Zdaniem prof. Kurta Graya ludzie mają skłonność do widzenia Boga, jako podobnego do siebie. W tym przypadku w badaniu brali udział głównie biali mężczyźni. Jednak w tym przypadku nawet Czarni ankietowani określali Boga jako „młodego, białego mężczyznę”.

Zdaniem Graya może to mieć związek z hierarchami kościelnymi, którzy od zawsze byli białymi mężczyznami, a odstępstwa od tej reguły występują dopiero w ostatnich czasach. Wygląd Boga był także uzależniony od poglądów badanych.

Według konserwatystów Bóg częściej miał postać starego mężczyzny z siwą brodą, z kolei zdaniem bardziej liberalnych osób Bóg jest młodszy. Istnieją więc duże różnice w postrzeganiu Boga, nawet wśród osób tej samej religii.

Źródło: nbcnews

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com