Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

To już prawdziwa PARANOJA! Ludzie masowo profanują polskie godło


W tę sprawę zaangażowały się nawet polskie władze. Wszystko przez zasięg tej nietypowej akcji. Ludzie masowo bowiem profanują polski symbol narodowy, który chroniony jest prawem. Polskie godło notorycznie jest bezczeszczone.

Początek tej akcji miał miejsce w niedzielę. To właśnie wówczas podczas Marszu Równości w Częstochowie pojawiło się po raz pierwszy polski herb [orzeł na czerwonym tle to herb, godło to sam orzełek – red.] w nietypowej aranżacji. Orzeł na tęczowym tle wzbudził wątpliwości jednego z internautów. Ten na Twitterze zwrócił się wprost do Joachima Brudzińskiego.

Mam pytanie do Policji – Funkcjonariusze widzą, bo chyba ślepi nie są, sprofanowane godło Rzeczpospolitej i nie reagują ! Może Joachim Brudziński będzie wiedział – dlaczego ? – zaapelował internauta.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedział bardzo szybko na pytanie. Jak się okazuje, sprawa tęczowego herbu została szybko

 Policjanci zareagowali i w twej sprawie będzie zawiadomienie do prokuratury o znieważenie i profanację symboli narodowych – poinformował minister.

ZOBACZ TAKŻE: Imigrant “geniusz” wpadł w Warszawie. Policjanci płakali ze śmiechu

Polskie godło masowo profanowane

Sprawa jednak nie zakończyła się na tym werdykcie. W internecie jak grzybu po deszczu zaczęły pojawiać się sprofanowane godła w tęczowym kolorze. Orzełki w kolorach tęczy LGBT zaczęły pojawiać się na zdjęciach profilowych osób na Facebooku.

Paranoja dotarła także do świata polityki. Partia Katarzyny Lubnauer, Nowoczesna, dołączyła do tego szaleńczego spektaklu. W tym wypadku, jak i w pozostałych, ma to być reakcja na słowa Joachima Brudzińskiego o profanacji.

Akcja jednym, a prawo i tradycja czym innym – za takie działanie grozi kara. Jak czytamy w Kodeksie karnym w artykule 137. punkt 1. – “Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

godło
facebook.com/Nowoczesna

źródło: telewizjarepublika.pl

Artykuł To już prawdziwa PARANOJA! Ludzie masowo profanują polskie godło pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl