Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

To już WOJNA! Lubnauer o Petru: „Idiota!”


O tym, że Ryszard Petru nie jest orłem polityki, wiedzą chyba wszyscy zwolennicy prawicy, ale nie tylko. Ilość błędów i lapsusów, które popełnił ten polityk, przejdą do historii. Okazuje się, że choć opuścił założoną przez siebie partię, to nie ma zamiaru znikać z polityki. Żeby tego było mało, jego postać wywołała ogromne zamieszanie na opozycji.

Byli sojusznicy, a wręcz podwładni z Nowoczesnej, postanowili obrzucić słynnego bankstera, Ryszarda Petru, błotem. Katarzyna Lubnauer, kobieta, która w listopadzie 2017 roku zdetronizowała Petru i sprawiła, że polityk we własnej partii zniknął na drugim planie, ostro go skrytykowała.

Lubnauer bardzo nie podoba się to, jak Ryszard Petru „miesza” na opozycji. Kobieta jest zdania, że były lider Nowoczesnej wcale dla opozycji się nie przysłużył, a jedynie jej szkodzi, czyniąc to na korzyść PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Co tam się dzieje? Opozycja chce roznieść Sejm!

Ryszard Petru na celowniku opozycji

Wojna na opozycji rozgorzała, kiedy okazało się, że Ryszard Petru nie chce przystąpić do koalicji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, która raczej wygląda jak relacja pana i wasala. Były lider tej drugiej formacji utworzył z Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt koło poselskie Liberalno-Społeczni.

Odmowa Petru, co do przystąpienia do koalicji, spotkała się z ogromną krytyką po stronie byłej podwładnej, Katarzyny Lubnauer. Obecna szefowa Nowoczesnej postanowiła ostro zaatakować założyciela partii, nazywają go „pożytecznym idiotą”. Jej zdaniem bowiem słynny bankster, nie przystępując do koalicji z PO, działa na korzyść PiS.

– Wydaje mi się, że przez to, co robi, jest pożytecznym idiotą PiS, ponieważ szkodzi Koalicji Obywatelskiej, która ma szanse rzeczywiście zawalczyć z PiS w najbliższych wyborach. Szkoda, że tak się stało. On po prostu daje pewien prezent PiS – powiedziała Lubnauer.

źródło: dorzeczy.pl

Artykuł To już WOJNA! Lubnauer o Petru: „Idiota!” pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl