Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Trump zdzielił Tuska! Mega upokorzenie “króla Europy” [WIDEO]


Donald Trump nie dba o poprawność polityczną. Szczególnie gdy naprzeciwko staje Donald Tusk. Prezydent Stanów Zjednoczonych nigdy nie ukrywa, że za kimś nie przepada. Na początku kadencji odmówił podania ręki Angeli Merkel, teraz z kolei upokorzył Donalda Tuska, czyli nadwornego lokaja niemieckiej kanclerz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: On naprawdę żyje! Córka Kulczyka zdradziła całą prawdę

Bardzo szczerze wobec Tuska zachował się Donald Trump. Amerykański prezydent doskonale zdaje sobie sprawę, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej to podnóżek Angeli Merkel. A za nią przecież szczególnie nie przepada. Donald Tusk nie przyjął ciosu z godnością. 

Podczas szczytu w Brukseli walczono nie tylko na argumenty. Prezydent Donald Trump skrytykował Unię Europejską za zbyt małe wydatki na obronność. Jako jeden z niewielu przykładów lojalnego sojusznika podał jedynie Polskę, która… przez Unię jest krytykowana najmocniej. 

Donald Trump vs Donald Tusk

Jednak kurz po rozmowach już opadł, a na afisz trafia temat “spotkania” Donalda Trumpa z Donaldem Tuskiem, który przechodząc obok amerykańskiego prezydenta chciał uścisnąć jego dłoń. Trump trzepnął go lekceważąco, a Tusk odszedł w milczeniu. 

Kamera Polsat News zarejestrowała moment, w którym Donald Tusk otrzymał cios od prezydenta USA. Do spięcia doszło w trakcie robienia pamiątkowego zdjęcia głów państw uczestniczących w szczycie NATO w Brukseli. Trump podszedł do Tuska i klepnął go lekceważąco. 

Wszystko to na oczach kanclerz Niemiec, premier Wielkiej Brytanii Theresy May czy premiera Węgier Viktora Orbana. Internauci pod materiałem Polsatu piszą wprost: “Tam nikt nie traktuje Tuska poważnie”. Wyciekały już przecież nagrania, na których Tusk zakłada marynarkę Junckerowi, czy jest przez niego wyśmiewany w obecności Donalda Trumpa. 

Artykuł Trump zdzielił Tuska! Mega upokorzenie “króla Europy” [WIDEO] pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl