Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 20, 2018

Tusk stchórzył! UE w szoku, WYCOFUJE SIĘ


Donald Tusk to bez wątpienia jeden z tych polityków, który kojarzony jest w Polsce dwuznacznie. Tzw. totalna opozycja ma go za swojego lidera i prawdziwego pogromcę PiS. Z kolei prawa strona polityki nie bez podstaw ma go za aferzystę i zdrajcę Polski. Tym razem Tusk pokazał się z całkiem innej, nieznanej dotąd strony.

Przewodniczący Rady Europejskiej dotąd był politykiem, który mocno zaznaczał jedność z innymi kluczowymi osobami w Unii Europejskiej – Jeanem-Claude’em Junckerem czy Fransem Timmermansem. Teraz jednak okazuje się, że Donald Tusk postanowił wycofać się z projektu, który tak mocno wspierał.

Już pojawiają się głosy wśród unijnych polityków, że Tusk stchórzył i po prostu ucieka od niewygodnego mu tematu. Tym, jak się okazuje, jest sprawa relokacji uchodźców, która od wielu miesięcy spędza sen z powiek największych twardogłowych Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa Niemców! Właśnie pożegnali się z mundialem

Donald Tusk wyszydzany nawet w Unii Europejskiej

Politycy UE mają mu za złe, że jeszcze rok temu opowiadał się za systemem relokacji, a teraz ukradkiem wycofuje się z tego pomysłu. Nie da się odnieść innego wrażenia, czytając list Tuska rozesłany do przywódców państw Unii Europejskiej. W żadnym ze zdań nie odnosi się do mechanizmu relokacji uchodźców. Zamiast tego pisze o uszczelnianiu granic.

– Ludzie nie stali się nagle ksenofobami, którzy chcą budować mury przeciwko reszcie świata, ale mają prawo do poczucia bezpieczeństwa – czytamy w liście Tuska.

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy Donald Tusk zaczął krytykować system relokacji. Trzy dni temu doszło do tego, że usunął sprawę relokacji wśród wniosków omawianych na nadchodzącym szczycie. Teraz natomiast w ogóle nie wspomina o relokacji w liście do głów państw członkowskich.

Nie brak komentarzy w Brukseli, że Donald Tusk „stchórzył” i że „idzie na rękę prawicowym rządom”. Sam przewodniczący Rady Europejskiej do sprawy się nie odnosi, ale bez wątpienia jego wycofywanie się z projektu, który sam firmował jeszcze rok temu, zostanie mu na długo zapamiętane.

źródło: wp.pl

Artykuł Tusk stchórzył! UE w szoku, WYCOFUJE SIĘ pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl