Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 15, 2018

Ujawniono największą tajemnicę Niemiec! Merkel się z tego nie wytłumaczy


Ten niewygodny fakt Niemcy starali się trzymać w tajemnicy tak długo, jak to tylko możliwe. Jednak na ich nieszczęście wszystko wyszło na jaw. Angela Merkel bez wątpienia ma problemy z tłumaczeniem się z tego faktu. A to właśnie ona, jako reprezentant Niemiec na świecie musi się z tego tłumaczyć.

Jak się okazuje Niemcy mają całkiem sporo za uszami. Fakty, które wyszły właśnie właśnie na jaw, są po prostu porażające. Wynika z nich, że Niemcy wcale nie zerwali z nazizmem w 1945 roku. Choć chcieliby, aby każdy w to wierzył.

Jak bowiem wyszło na jaw, zachodnioniemiecki wywiad utworzony w 1956 roku, Bundesnachrichtendienst, aktywnie korzystał z pomocy byłych nazistów. Jedną z postaci, która pracowała dla niemieckiego wywiadu RFN była córka Heinricha Himmlera, Gudrun Himmler.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińcy odlecieli. Chcą ROZBIORÓW POLSKI!

Naziści w niemieckim wywiadzie

Córka szefa SS przeżyła wojnę, a po konflikcie zmieniła nazwisko, by nie kojarzyć się z ojcem-zbrodniarzem. Po 1945 roku przedstawiała się jak Gudrun Brunwitz, choć nie trzeba było być ekspertem, by znać jej przeszłość. O tej wiedzieli dobrze funkcjonariusze Bundesnachrichtendienst, którzy ją zatrudniali.

Córka Himmlera pracowała dla wywiadu w latach 1961-1963. Była sekretarką w Federalnej Służbie Wywiadu zatrudnioną przez byłego generała Wehrmachtu, Reinharda Gehlena. Co ciekawe, kobieta cieszyła się ciepłą posadką mimo tego, że nie kryła się ze swoimi nazistowskimi poglądami i do końca życia wspierała neonazistów. Zmarła 23 maja 2018 roku.

Jednak nie tylko Gudrun znalazła zatrudnienie w BND. Jak się okazuje w zachodnioniemieckim wywiadzie pracowało bardzo wielu nazistów. Ci znaleźli tam zatrudnienie po wojnie i mogli spokojnie pracować do połowy lat 60., kiedy to nowe władze wywiadu zmieniły politykę wobec byłych nazistów.

Angela Merkel będzie się wstydzić

Bez wątpienia Angela Merkel, kanclerz Niemiec, która w całej swojej polityce próbuje przedstawić swój kraj jako ziemię ludzi gościnnych i rozważnych, będzie miała problemy z wytłumaczeniem się z tego. Zatrudnianie nazistów w tak ważnej instytucji jak wywiad nie może przejść bez echa. Co więcej, ujawnienie tajemnicy o niemieckich nazistach w Bundesnachrichtendienst wywołało falę pytań. Ludzie chcą wiedzieć, gdzie jeszcze pracowali naziści.

źródło: wp.pl

Artykuł Ujawniono największą tajemnicę Niemiec! Merkel się z tego nie wytłumaczy pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl