Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Ukraińcy odlecieli. Chcą ROZBIORÓW POLSKI!


Niestety, siła banderowców na Ukrainie wciąż jest dość znaczna. Przeciwni Polsce Ukraińcy mają niemały wpływ na debatę publiczną u naszych wschodnich sąsiadów. Jak się okazuje, teraz wyszli z zaskakującą, przerażającą propozycją.

Ołeh Tiahnybok to były ukraiński deputowany, który obecnie przewodzi neobanderowskiej partii Swoboda. Działacz jest znany na Ukrainie ze swojej siarczystej nienawiści wobec „wrogów Ukrainy”. Na pierwszym miejscu stawia oczywiście Polaków, którzy jego zdaniem mieli przez setki lat ciemiężyć ukraiński naród.

Jak powiedział Tiahnybok w wywiadzie dla ukraińskiej stacji 112 Ukraina, niemal 100 lat temu tereny Ukrainy były 1,6 razy większe niż obecnie. Polityk dobitnie wymienił terytoria, które jego zdaniem powinny znajdować się w ukraińskiej macierzy.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna strata Niemców. Zyska na tym Polska

Ukraińcy coraz agresywniej o Polsce

– W 1921 roku, nasz kraj był 1,6 raza większy niż terytorium, które uznano w 1991 roku. I można mówić o Zielonym Klinie, i o Starodubszczyźnie możemy mówić. Chełmszczyzna, Nadsanie, Łemkowszczyzna i tak dalejAle my, oczywiście uznajemy, w przeciwieństwie do Moskali, którzy plują na traktaty międzynarodowe, granice, które zostały ustalone po II wojnie światowej – powiedział Tiahnybok.

Lider Swobody jest przekonany, że wschodnia Polska, a dokładniej Chełm, Przemyśl, południowe i południowo-wschodnie Podkarpacie oraz wschodnia Małopolska to ziemie „etnicznie Ukraińskie”. Ołeh Tiahnybok nie miał żadnych oporów, by grozić Polakom rozbiorami oraz podziałem naszego państwa pomiędzy wszystkich, którzy mają wobec Polski zastrzeżenia terytorialne.

źródło: kresy.pl

Artykuł Ukraińcy odlecieli. Chcą ROZBIORÓW POLSKI! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl