Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

W końcu trafił przed sąd! Gwiazda polskiej opozycji ma ogromne kłopoty


Opozycja zwana także „totalną” ma kolejny problem. Jak się okazuje, jeden z największych przeciwników PiS trafił przed sąd. Sprawa jest o tyle ciekawa, że od opozycjonisty odcinają się ludzie, którzy jeszcze niedawno trzymali z nim bardzo mocno. Wszystko oczywiście rozbiło się o pieniądze.

Sprawą Mateusza Kijowskiego na początku 2017 roku wybuchły media. Wówczas okazało się, że lider i założyciel Komitetu Obrony Demokracji, miał przywłaszczyć sobie 121 tys. złotych ze zbiórki publicznej. Do wszystkiego miały mu posłużyć lewe faktury.

Okazało się bowiem, że Kijowski wespół ze skarbnikiem KOD, Piotrem Ch., miał wystawić nieprawdziwe faktury za usługi dla firmy MKM Studio sp. z o. o., która to należy do jego żony. W ten sposób ze zbiórki publicznej miało wydostać się 121 tys. złotych na konto Mateusza Kijowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja się WALI. Schetyna zmieszany z błotem przez sojuszników

Opozycja bez gwiazdy, aktywista trafił przed sąd

Choć sam Kijowski twierdzi, że jest czysty, opozycja nie jest już tego taka pewna. Po wybuchu afery jeszcze nie wiadomo było wśród opozycjonistów, co sądzić o tym problemie, ale szybko okazało się, że nie mają oni zamiaru wstawiać się za Kijowskim. Ten już zresztą jest pieszczotliwie zwany „alimenciarzem”.

Przed sądem Kijowski próbował bronić się za pomocą rozwlekłych tyrad. W swoich wywodach udowadniał, że „KOD to organizacja, która powstała dynamicznie i spontanicznie”. Dodał także, że zdawał sobie sprawę, iż do KOD „z własnej woli wchodzić będą osoby, aby nam szkodzić”, ale też „osoby przysłane służbowo, żeby rozpoznawać naszą działalność”.

Jego proces dopiero co ruszył. Kiedy się zakończy – nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że Kijowskiemu, jak i Piotrowi Ch. grozi po 8 lat więzienia.

źródło: radiozet.pl

Artykuł W końcu trafił przed sąd! Gwiazda polskiej opozycji ma ogromne kłopoty pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl