Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

W odmętach lewackiego szaleństwa. Koniec ze zdjęciami pięknych fanek. „Musimy przeciwstawić się rosnącemu seksizmowi”


Światowe lewactwo znalazło kolejny cel. Po tym jak na początku roku ostro atakowano wielkie toury kolarskie, tym razem dostało się nadawcom telewizyjnym pokazującym mecze piłkarskie. Wszystko oczywiście przez mistrzostwa świata w Rosji.

Nadawcy meczów telewizyjnych nie będą dłużej mogli prezentowań zbliżeń pięknych pań, które pojawiają się na trybunach. Zdaniem organizacji FARE, która ma przeciwdziałać dyskryminacji w piłce nożnej, to seksizm jest największym problemem w Rosji.

FARE odnotowała aż 30 przypadków przeraźliwego seksizmu podczas mistrzostw świata w Rosji. Nadawcy telewizyjni zostali zobligowani do zaprzestania wykonywania zbliżeń na „gorące” kobiety w tłumie podczas meczów piłkarskich.

Federacja musi przeciwstawić się rosnącemu seksizmowi w futbolu. Rozmawialiśmy z kilkoma nadawcami telewizyjnymi w tej kwestii – powiedział Federic Addiechi, odpowiedzialny w FIFA za równouprawnienie.

Walka z seksizmem jest jednym z działań, które będziemy musieli podjąć w przyszłości – dodał Addiechi. Jego zdaniem to nie homofobia i rasizm, jak zakładano, są największym problemem na trybunach podczas mundialu Rosji, ale właśnie seksizm.

Podczas Mistrzostw Świata dostało się już jednej z najpopularniejszych agencji Getty Images. Dopuściła się ona opublikowania galerii „Najgorętsze fanki mundialu”. Na szczęście agencja szybko zrozumiała swój błąd, pokajała się i usunęła galerię.

Źródło: sport.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com