Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Wałęsa przerażony. Zaczął przepraszać PiS!


Tego jeszcze nie było. Po kontrowersyjnych i agresywnych postach byłego prezydenta z Gdańska rozpętała się afera. Lech Wałęsa postanowił posypać głowę popiołem i zaczął tłumaczyć się i przepraszać za swoje kontrowersyjne słowa. Aż zaskakuje, że człowiek ten ma w sobie jeszcze trochę pokory.

Wałęsa rozpętał niemałą burzę nie tylko w internecie swoimi wpisami na Facebooku. W bardzo emocjonalnych i naszpikowanych błędami ortograficznymi i interpunkcyjnymi postach grozi obaleniem obecnych władz siłą fizyczną.

To jednak nie wywołało takiej wrzawy, jak kolejny wpis Wałęsy, w którym ten grozi użyciem broni palnej. Jak napisał: Przypominam, że mam broń i pozwolenie do obrony osobistej. Policja nie może wykonywać rozkazów w obronie łamiących konstytucji.

Sprawą zainteresowali się internauci, którzy wskazywali, że te słowa to zwykłe, pospolite groźby pod adresem władz. Sprawa została zgłoszona policji, a były prezydent usunął post i wkleił go na nowo bez słów o broni palnej. Zrzuty ekranu z kontrowersyjnym postem zostały jednak w sieci.

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa kuli ogon! Były prezydent ma kłopoty z policją

Wałęsa przeprasza PiS!

Laureat pokojowej (sic!) nagrody Nobla, postanowił się jednak wytłumaczyć i w przepraszającym i tłumaczącym swoje zachowanie tonie zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych, Joachima Brudzińskiego. Szef MSW oświadczył bowiem, że „Wałęsie należy cofnąć decyzję o zezwoleniu na broń”. Jak stwierdził jednak Wałęsa „nikogo nie straszył i nie zamierzał strzelać”. Cóż, albo ten nie zna mocy sugestii, albo nie wie, że jej używał.

 Panie Brudziński przeczytaj Pan dokładnie moje teksty. Ja nikogo nie straszyłem i do nikogo nie zamierzam strzelać i na nikogo napadać. Tylko stwierdziłem że mam – napisał najsłynniejszy polski elektryk.

W dalszej części wpisu możemy przeczytać zarzuty Wałęsy pod adresem Brudzińskiego. Jak pisał wyraźnie wzburzony człowiek, który „własnymi rencami komune obalał”, broni oddać nie zamierza. Co więcej, podkreślił, że tak ją schowa, że nikt jej nie znajdzie. Nie da się oprzeć wrażeniu, że to, co robi Wałęsa to zwykła dziecinada, a człowiek ten coraz bardziej oderwany jest od rzeczywistości.

 – To Pan mnie straszy i z tego wynika, że chce na mnie nasłać napad. Broń, którą posiadam to są tylko drogocenne podarunki , prezenty innej broni nie posiadam , nie zamierzam Panu tych prezentów oddać. Dobrze zabezpieczyłem i nigdy Pan jej nie znajdzie. Ja nikogo o broń nie prosiłem , dopiero po otrzymaniu prezentu załatwiano pozwolenia.. – tłumaczy Wałęsa.

Lech Wałęsa
facebook.com/Lech Wałęsa

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa pójdzie siedzieć?! PiS odpala działa

źródło: facebook.com

Artykuł Wałęsa przerażony. Zaczął przepraszać PiS! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl