Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Weekend z burzami i opadami. Temperatura też nie zachwyci [PROGNOZA POGODY]


Jak informuje IMGW przez najbliższe dnie Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Królewca, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Nad województwami północno-wschodnimi zaznaczy się wpływ frontu okluzji, związanego z tym niżem. Po południu od południowego zachodu zacznie powoli rozbudowywać się klin wyżu znad Wysp Brytyjskich.

W piątek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju przelotne opady deszczu, miejscami burze, głównie w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po rejon Zatoki Gdańskiej, Mazury i Podlasie. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st., chłodniej miejscami nad morzem: 19 st. Wiatr na północnym wschodzie przeważnie słaby, poza tym umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, a w województwach wschodnich – zachodni. W czasie burz porywy do 70 km/h.

W sobotę na południowym zachodzie i zachodzie zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego, po południu miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st., 21 st. miejscami na wschodzie, północy i Podhalu do 25 st., 26 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu: miejscami 19 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu chwilami dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 65 km/h.

W niedzielę powrócą burze, ale zrobi się trochę cieplej. Temperatura maksymalna od 21 st. na południowym wschodzie, do 26 st. na południowym zachodzie Polski.

PAP

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com