Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Wielka akcja CBA. Prezydent dużego polskiego miasta zatrzymany


Ten poranek z pewnością zostanie na długo zapamiętany przez mieszkańców tego miasta. Żyrardów od rana w piątek wręcz huczy od plotek. Prezydent miasta, Wojciech Jasiński, został bowiem zatrzymany przez CBA. Wpadł jednak nie tylko urzędnik.

Z samego rana agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do mieszkania Wojciecha Jasińskiego, prezydenta miasta Żyrardów. Oprócz niego wpadło także dwóch przedsiębiorców. Mowa o biznesmenach z zachodniego pomorza – z Rewala oraz Gryfic.

ZOBACZ TAKŻE: Przerażające doniesienia ze wschodu! Polski dyplomata SKATOWANY w Rosji

Żyrardów: Wojciech Jasiński zatrzymany przez CBA

Jak potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, warszawska delegatura dokonała zatrzymania prezydenta miasta Żyrardów, Wojciecha Jasińskiego, oraz dwóch biznesmenów z Zachodniopomorskiego. Obecnie trwają czynności z zatrzymanymi i przeszukania.

– Agenci z warszawskiej delegatury Centralnego Biura zatrzymali prezydenta miasta i dwóch przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego – z Rewala i Gryfic – podał Kaczorek.

Dlaczego jednak zatrzymano prezydenta dużego polskiego miasta? Chodzi o szemrany przetarg, w którym chodziło o sprzedaż działki w Rewalu. Sprzedany teren znajduje się w niesamowicie atrakcyjnym miejscu – jest to tuż przy morzu. Żeby tego było mało, na działce znajduje się stary ośrodek.

Działka z ośrodkiem miała należeć do miasta Żyrardów, a nabyć ją chcieli biznesmeni. Do sfinalizowania transakcji jednak nie dojdzie. Wojciech Jasiński usłyszy bowiem zarzuty ustawiania przetargów na 1,5 mln złotych oraz przekroczenia uprawnień. Co więcej, jak podał Piotr Kaczorek, śledztwo dotyczące sprawy ma wiele wątków i pewne jest, że to dopiero początek szeroko zakrojonej akcji.

źródło: rmf24.pl

Artykuł Wielka akcja CBA. Prezydent dużego polskiego miasta zatrzymany pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl