Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Wielki sprzeciw maleńkiej Malty za wzorem Włoch. UE bezradna


Nowy włoski rząd staje się wzorem dla niemal każdego państwa borykającego się z problemem napływu nielegalnych uchodźców. Unia Europejska zmrożona jest kolejnymi wypowiedziami przywódców tego państwa, tymczasem Włochy podchodzą do sprawy coraz bardziej stanowczo. Problem na linii Unia Europejska – relokacja migrantów narasta.

Patriotyczna partia, która objęła rządy we Włoszech nie wpuszcza już na teren swojego kraju żadnych statków z uchodźcami. Za poprzedniej władzy było to nie do pomyślenia. Tymczasem wiceszef włoskiego rządu Matteo Salvini coraz bardziej radykalnie wypowiada się na temat imigrantów. Polityk mówi już nie tylko o odsyłaniu statków z przybyszami, ale także chce wyrzucić z Włoch uchodźców, którym wcześniej udało się wedrzeć na teren państwa.

Unia Europejska – relokacja migrantów. Koniec marzeń Sorosa

– Potrzebujemy masowego oczyszczenia, ulica po ulicy, plac przy placu, sąsiedztwo po sąsiedztwie – stwierdził Salvini.

– Musimy być nieugięci, ponieważ wszystkie części naszych miast, całe części Włoch, wymykają się spod kontroli – dodał polityk.

Co ciekawe, od niedawna, gdy zmieniła się władza, włoska straż graniczna zaczęła odsyłać statki z nielegalnymi imigrantami na pokładzie na Maltę. Przybysze zebrani na łodziach przez funkcjonariuszy Georga Sorosa nie znajdą jednak już azylu ani we Włoszech, ani na Malcie. To malutkie państwo zaczyna bowiem wzorować się na nowym patriotycznym włoskim rządzie i również mówi stanowcze „NIE!” uchodźcom.

Malta ma dość

– Malta zamyka porty dla wszelkich „statków ratunkowych” NGO, żaden nie może wejść ani wyjść z portu. Ponadto prowadzi śledztwo w sprawie legalności działania LifeLine – napisał na Twitterze znawca tematu Wojciech Szewko.

W związku z powyższym Unia Europejska jest zmrożona. Urzędnicy eurokołchozu nie są bowiem przyzwyczajeni do sprzeciwiania się głównemu, lewicowemu nurtowi przez tak małe państwa.

Postawa Włoch wpędziła również w kłopoty Donalda Tuska oraz Jean Claude-Junckera. Politycy musieli bowiem odwołać zaplanowaną wcześniej konferencję prasową, ponieważ Włosi zablokowali szczyt Unii Europejskiej. Państwo włoskie wyrazi zgodę na wydarzenie, w momencie gdy Unia zajmie się problemem migracji.

Źródło: nczas.com

Artykuł Wielki sprzeciw maleńkiej Malty za wzorem Włoch. UE bezradna pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl