Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Wrzawa pod polską granicą. Rozwścieczony tłum wymyka się spod kontroli


Kilkutysięczny tłum wyszedł na ulicę, by zademonstrować swoją siłę i nienawiść wobec władzy. Niemcy ze wschodu są o wiele mniej cierpliwi wobec imigrantów i ich poczynań od swoich rodaków z zachodniej części kraju. Właśnie wyszli na ulice, by dać upust swojemu gniewowi i rozczarowaniu polityką prowadzoną przez kanclerz Angelę Merkel. Nie jest to jednak protest, który tak szybko da się uspokoić.

30 km od polskiej granicy w Chociebużu tysiące Niemców wyszło na ulice. Nasi zachodni sąsiedzi mają dosyć „poczynań” imigrantów w ich kraju. Postanowili dać upust swojemu gniewowi i niezadowoleniu wynikającemu z rządów Angeli Merkel.

Ponad 3 tys. ludzi z 100 tys., którzy mieszkają w Chociebużu, wyszło na ulice. Ich gniew czuć było w powietrzu. Hasła „Merkel musi odejść!”, „Deportacja!”, „Deportować Merkel!” czy „Jesteśmy narodem!” echem niosły się po całym mieście.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd Merkel w ruinie, koalicja się sypie! Kluczowy minister ZREZYGNOWAŁ ze stanowiska

Niemcy mają już dosyć

Protest zorganizowany został przez organizację Zukunft Heimat (Przyszłość Ojczyzny), która skupia osoby o prawicowych poglądach, często też wściekłe na obecną politykę niemieckiego rządu. Nic w tym dziwnego, skoro Angela Merkel bardziej niż o Niemcy i Niemców dba o imigrantów.

Co ciekawe, dla protestujących w Chociebużu ich walka wcale się nie skończyła. Jak sami mówią, nie dadzą się powstrzymać. Wymykają się spod kontroli niemieckich władz, które bardzo chciałyby ukrócić ich działania. Fala protestów, która przelewa się przez to niemieckie miasto jest bowiem ogromna, a protesty zawsze bardzo żywiołowe.

– Dobrze jest znowu być na ulicach. W przeciwnym razie można by zwariować w tym zmerkelizowanym kraju. Jesteśmy bardzo liczni, rośnie nasza liczba i będziemy protestować, dopóki nie zostanie zakończona polityka otwartych granic z 2015 r. – mówi jeden z uczestników protestu.

źródło: dzienniknarodowy.pl

Artykuł Wrzawa pod polską granicą. Rozwścieczony tłum wymyka się spod kontroli pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl