Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Zachodnie markety zawarły sojusz przeciwko Polsce. Obrzydliwy numer!


Te dwa sklepy bez wątpienia zna każdy. Duże sieciówki, które są prawdziwymi liderami na rynku nie tylko polskim, ale i europejskim. Zagraniczne giganty postanowiły zawiązać sojusz, by wykończyć konkurencję. Szefostwo Tesco liczy na ogromny sukces.

Dwa giganty europejskiego rynku marketów Tesco i Carrefour postanowiły sprzymierzyć się przeciwko konkurencji ze strony dyskontów oraz mniejszych podmiotów. Jak się okazuje, zawiązały ze sobą współpracę, która uściśli ich działania. Z takiego rozwiązania cieszą się sztaby kierownicze obu firm.

 Dzięki wspólnej pracy i wymianie doświadczeń będziemy mogli przygotować dla naszych klientów jeszcze lepszą ofertą, zwiększając wybór, jakość i wartość towarów – mówi Dave Lewis, dyrektor generalny Tesco.

 – To świetna szansa na rozwój naszych marek. Międzynarodowy sojusz jeszcze bardziej wzmocni Carrefoura i umożliwi jeszcze lepszą realizację strategii – komentuje Alexandre Bompard, prezes i dyrektor generalny Carrefoura.

ZOBACZ TAKŻE: Jest nowy kandydat za Adama Nawałkę. To będzie prawdziwy HIT!

Tesco i Carrefour przeciwko mniejszej konkurencji

Oficjalnie chodzi o „strategiczne relacje z globalnymi dostawcami”, „poprawę jakości i wyboru produktów” oraz „wspólne zakupy produktów marek własnych i towarów”. Tajemnicą poliszynela jednak jest, że oba giganty ostrzą sobie zęby na zniszczenie konkurencji ze strony mniejszej konkurencji – w tym oczywiście polskiej.

W Europie coraz bardziej doskwiera im konkurencja ze strony niemieckich dyskontów – Aldi, Lidla i Kauflandu. Nikt nie ukrywa jednak tego, że giganci chcieliby wykosić w Polsce takie podmioty jak polskie Dino czy również nasz rodzimy Piotr i Paweł. Oberwać ma się jednak nie tylko sieciówkom, ale także pojedynczym sklepikom.

Ten obrzydliwy numer bez wątpienia będzie mocno forsowany. Choć nie podpisano jeszcze stosownych dokumentów między Tesco a Carrefourem, sygnowanie umowy ma mieć miejsce w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Jednak już teraz sojusz między brytyjskim Tesco a francuskim Carrefourem jest wdrażany w życie.

źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Artykuł Zachodnie markety zawarły sojusz przeciwko Polsce. Obrzydliwy numer! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl