Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 20, 2018

Żałosne decyzje Gronkiewicz-Waltz ujawnione. Liczba skandali przeraża


Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, to bez wątpienia jedna z najbardziej nielubianych polityk Platformy Obywatelskiej. Znienawidzona wręcz nie tylko przez warszawiaków, ale i Polaków z całego kraju, musi niebawem usunąć się w cień. Na jaw wyszły bowiem kolejne skandale, które rozpętała swoimi decyzjami.

Nikt nie wątpi w to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest politycznie skończona. Polityk, która jeszcze piastuje kadencję prezydenta Warszawy nie ma szans na reelekcję. Warszawiacy nie chcą jej widzieć za sterami stolicy. Żeby tego było mało, marginalizowana jest także w rodzimej partii – Platformie Obywatelskiej.

Wszystko przez ogromną liczbę skandali, jaką ta rozpętała. Sprawa dzikiej reprywatyzacji, która wstrząsnęła Warszawą i jej mieszkańcami skreśliła na zawsze Gronkiewicz-Waltz. Choć Platforma Obywatelska specjalizuje się w aferach, o czym mogliśmy się przekonać przez 8 lat kadencji rządów Donalda Tuska, a później Ewy Kopacz, to bez wątpienia Hanna Gronkiewicz-Waltz jest w tej materii aż nazbyt aktywna.

ZOBACZ TAKŻE: Tak antypolskiej kampanii jeszcze UE nie widziała. Timmermans chce nas zniszczyć

Hanna Gronkiewicz-Waltz zostawiła po sobie śmietnik

Sprawą reprywatyzacji w Warszawie od dłuższego czasu zajmuje się komisja weryfikacyjna, której przewodzi Patryk Jaki. Jak się okazuje, w toku prac tejże ujawniono masę nadużyć i naruszeń, jakich dokonała prezydent Warszawy.

– Kumulacja wad, jakimi obarczone są wskazane decyzje prezydenta m.st. Warszawy stanowi rażące naruszenie przepisów prawa, które obligowało komisję do stwierdzenia wydania tych decyzji z naruszeniem prawa – skomentował sprawę Patryk Jaki.

Komisja weryfikacyjna postanowiła zająć się trzema decyzjami reprywatyzacyjnymi, które przyklepała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Mowa o nieruchomościach przy ul. Szarej, ul. Czerniakowskiej oraz przy ul. Kazimierzowskiej 34. Wszystkie te decyzje zostały bowiem wydane ze skandalicznymi błędami i uchybieniami.

Pierwsze dwie sprawy unieważniono, a trzecią oddalono do ponownego rozpatrzenia. Jak stwierdził bowiem przewodniczący komisji, Patryk Jaki, przy sprawie Kazimierzowskiej 34 Hanna Gronkiewicz-Waltz nie dysponowała „pełnymi odpisami aktów notarialnych”.

źródło: telewizjarepublika.pl

Artykuł Żałosne decyzje Gronkiewicz-Waltz ujawnione. Liczba skandali przeraża pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl