Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Zamieniliśmy monopol rosyjski na amerykański? PGNiG podpisało dwudziestoletnią umowę na dostawy gazu skroplonego z USA


PGNiG podpisało długoterminową, dwudziestoletnią umowę na dostawy gazu skroplonego z firmą Venture Global LNG, Inc. – poinformowała we wtorek polska spółka.

PILNE: Wilk zaatakował dwoje dzieci w Bieszczadach! Zwierzę zostało zastrzelone

„Na mocy porozumienia strony prowadzić będą negocjacje zapisów wiążącej, 20-letniej umowy na zakup przez spółkę 2 mln ton LNG rocznie, co odpowiada łącznemu wolumenowi blisko 2,7 mld m sześć. gazu ziemnego po regazyfikacji. Potencjalne dostawy mogą być przedmiotem dalszego obrotu przez spółkę na międzynarodowych rynkach i realizowane będą w formule free-on-board, oznaczającej odbiór towaru przez kupującego w porcie załadunku” – napisano w komunikacie.

Zarządu PGNiG ocenił, że uzgodnione warunki porozumienia, w tym konkurencyjna cena, są satysfakcjonujące w kontekście realizacji Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG w zakresie rozwoju handlu LNG na rynkach światowych.

Potencjalne dostawy od Venture Global LNG, Inc. będą realizowane za pośrednictwem powstających instalacji eksportowych w Luizjanie, tj. Calcasieu Pass LNG w Calcasieu Parish o planowanym terminie zakończenia budowy w 2022 r. oraz Plaquemines LNG w Plaquemines Parish o planowanym terminie zakończenia budowy w 2023 r. (PAP)

Polska na unijnym grillu. Szymański: niektóre państwa chciały by być bardziej konfrontacyjne

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com