Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 15, 2018

Żarty Pietrzaka za ponad pół miliona złotych. Gigantyczne wsparcie dla satyryka


Według doniesień oko.press fundacja Jana Pietrzaka otrzymała wsparcie od PZU na organizacje koncertów z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości w postaci bajońskiej sumy w wysokości ponad pół miliona złotych.

PZU ufunduje m.in. cykl koncertów „Sto żartów na stulecie” oraz „Niepodległość 100+”, których beneficjentem jest Fundacja Jana Pietrzaka „Towarzystwo Patriotyczne”. Kwota ta szacowana jest na 600 tysięcy złotych. Fundacja satyryka otrzymała już wcześniej wsparcie finansowe z tego samego źródła wynoszące co najmniej 400 tys. złotych.

Fundacja Jana Pietrzaka „Towarzystwo Patriotyczne” istnieje od 2011 roku. Na jej czele stoi żona samego zainteresowanego. W jej zarządzie zasiadają Janusz Śniadek, były szef Solidarności a obecnie poseł PiS oraz prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Założyciel kabaretu Pod Egidą jeszcze niedawno należał do pupilków Telewizji Polskiej. W ubiegłym roku na Festiwalu w Opolu wydano koncert z okazji jego 80. urodzin. Życzenia złożyła komikowi ówczesna premier, Beata Szydło oraz prezydent Andrzej Duda.

Sam Jan Pietrzak ocenił jednak całe wydarzenie jako nieudane. Zorganizowanie uroczystości przez TVP ocenił wyjątkowo niepochlebnie w wywiadzie z Wirtualną Polską. Generalnie to jest amatorszczyzna, zniechęciłem się. Nie będę oglądał amatorów szamoczących się na scenie w amoku – kwitował.

Zobacz także: Obcięcie unijnych dotacji to dobra wiadomość! Wiele korzyści dla polskiej gospodarki

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com