Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 23, 2018

Zatrzymano Pakistańczyka i Albańczyka, którzy nielegalnie przedostali się do Polski z Niemiec


Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Pakistanu i obywatela Albanii, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Cudzoziemców ukarano tylko mandatami…

Wczoraj w pociągu relacji Berlin-Warszawa funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy skontrolowali obywatela Pakistanu. Cudzoziemiec posiadał wyłącznie niemiecki dokument, który legalizował jego pobyt na terytorium Niemiec, ale nie upoważniał go do pobytu w naszym kraju. 37-letni mężczyzna został zatrzymany.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku w autokarze relacji Berlin -Warszawa zatrzymali 26-letniego obywatela Albanii, który otrzymał w Niemczech decyzję zobowiązująca go do powrotu do swojego kraju. Dokument ten nie upoważniał Albańczyka do przekroczenia granicy.

Cudzoziemców ukarano mandatami karnymi. Trwają czynności mające na celu przekazanie ich stronie niemieckiej w ramach readmisji uproszczonej.

źródło: strazgraniczna.pl

Artykuł Zatrzymano Pakistańczyka i Albańczyka, którzy nielegalnie przedostali się do Polski z Niemiec pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl