Zwycięzca konkursu na największą dynię wyhodował warzywo o wadze ponad 1 tony

W konkursie na największą dynię w kalifornijskim konkursie Safeway World Championship Pumpkin Weigh-off wygrało warzywo ważące ponad 1064 kg – przekazała agencja UPI.

Zwycięski rolnik Brandon Dawson otrzymał nagrodę, która wyniosła 21 114 dolarów – po 9 dolarów za każdy funt dyni (ważącej 2346 funtów).

Nagroda wzrosłaby o 30 tys. dolarów, gdyby zwycięzca pobił rekord świata. Ten jednak od 2023 r. należy do Travisa Giengera, któremu udało się wyhodować giganta ważącego 2749 funtów (prawie 1247 kg).

W tym roku Gienger miał pecha: warzywo, które pielęgnował na konkurs, pękło. Rolnik pojawił się więc na konkursie tylko jako widz, by kibicować swoim konkurentom – podała agencja.(PAP)

os/ akl/

Artykuł Zwycięzca konkursu na największą dynię wyhodował warzywo o wadze ponad 1 tony pochodzi z serwisu Nowy Dziennik.

Może Ci się spodobać