Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

21 kwietnia 2019

Żydzi już z nas się śmieją. „Presja na Polskę była skuteczna”. Posłowie Knesetu mówią, że jeszcze im mało!


Izraelczycy już z nas się śmieją co więcej chcą jeszcze więcej! Izraelscy dziennikarze nie mają wątpliwości. Warszawa ugięła się pod presją i znowelizowała ustawę o IPN. „Polska ugięła się”.

Izraelskie media od rana donosiły o pracach nad nowelizacją ustawy o IPN. Przepisy uchwalonej przez Sejm w styczniu br. noweli ustawy o IPN, którą przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości w intencji walki ze sformułowaniami typu „polskie obozy śmierci”, wywołały krytykę m.in. ze strony Izraela i USA. Krytykę zbyt dużą dla polskiego rządu…

Oto jak tą decyzję komentują izraelskie media. „Polska ugięła się” – informuje swoich czytelników hebrajskojęzyczny dziennika „Maariv”.

Redakcja „Jediot Ahronot” podkreśla, że krytyka i presja wywierane na Polskę zadziałały. Podobnego zdania jest dziennikarz telewizyjny Barak Ravid, który informując na Twitterze o nowelizacji ustawy o IPN napisał, że Polska podjęła decyzję „pod presją Izraela i USA”.

„Pod presją Izraela i Stanów Zjednoczonych Polska zmienia kontrowersyjny projekt ustawy o Holokauście i anuluje klauzulę odpowiedzialności karnej”.

Barak Ravid

@BarakRavid

BREAKING: Under Israeli and U.S. pressure Poland is amending the controversial Holocaust bill and canceling the criminal liability clause

Co więcej izraelskim politykom to nadal mało.

„To niewątpliwie dobra zmiana, ale niewystarczająca” – powiedział członek Knesetu Itzik Shmuli w wywiadzie dla „Maariv”. „Zgodnie z ustawa nadal nie wolno wspominać o udziale niektórych Polaków w zbrodniach na Żydach.”

„Jedyna różnica polega na tym, że zamiast odpowiedzialności karnej jest odpowiedzialność cywilna. Nawet w obecnej formie rzuca głęboki cień na współczesną Polską, która zamiast wyciągać wnioski z historii woli jej zaprzeczać i rozmydlać. Zapewniamy ludzi ocalonych z Holokaustu, że te próby się nie powiodą” – uważa opozycyjny polityk.

Przypomnijmy, że Izraelski dziennik „Haarec” poinformował niedawno, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich wezwało we wtorek polski Trybunał Konstytucyjny do odrzucenia ustawy o IPN. W opinii Stowarzyszenia ustawa „poważnie i nieproporcjonalnie” ogranicza wolność wypowiedzi, chronioną przez konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także przez konstytucję RP.

Stowarzyszenie podkreśla, że uznaje, iż Polacy byli ofiarami nazistowskiego reżimu i wyraża wdzięczność Polakom, którzy ryzykowali życiem, by ratować Żydów z Holokaustu. Jednocześnie stwierdza, że „nie można ignorować faktu, iż niektórzy Polacy pomagali nazistom w ich akcjach mających na celu eksterminację narodu żydowskiego”.

Polski rząd po raz kolejny ugiął się przed krytyką i znowu zmienia treść ustawy bo tak chce rząd obcego państwa! Dziękujemy, że pokazujecie kto w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę rządzi w naszym kraju…

________________

 

Źródło: wp.pl/ Twitter
Za; http://wolnosc24.pl/2018/06/27/izraelczycy-juz-z-nas-sie-smieja-presja-na-polske-byla-skuteczna-poslowie-knesteu-mowia-ze-jeszcze-im-malo/
Data publikacji: 27.06.2018

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od globalizacja