15 maja 1977 roku metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła konsekrował kościół pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Hucie-Bieńczycach, popularnie nazywany Arką Pana. Była to pierwsza świątynia w Nowej Hucie, mieście budowanym przez komunistyczne władze jako wzorcowy ośrodek socjalistyczny, w którego planach nie przewidziano miejsca dla kościoła. Nowa Huta powstawała od 1949 roku na […]
Artykuł Arka Pana w Nowej Hucie. Świątynia, której miało nie być, stała się symbolem i eksperymentem [+WIDEO] pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.