← menu

Newsy24 Bez Cenzury

Aktualności 24/7

23 czerwca 2025


Bilewicz: Nie głosując na Trzaskowskiego staniesz po stronie morderców Żydów…


Michał Bilewicz z Michał Bilewicz z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW komentując sytuację w II turze wyborów prezydenckich nawiązał do Jedwabnem i przypadków mordowania Żydów.

Wszystko zaczęło się od wpisu Konrada Wernickiego z “Tygodnika Solidarność”, który stwierdził, że lewicowi wyborcy staną w drugiej turze przed wyborem między Polską liberalna a solidarną, w jego opinii Rafał Trzaskowski może jedynie “zamachać flagą LGBT”, podczas gdy PiS, które popiera Karola Nawrockiego, prowadziło prosocjalną politykę przez osiem lat.

Jego słowa wywołały ożywioną reakcję Michała Bilewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, który zestawił w jednym wpisie głosowanie na Karola Nawrockiego z… mordowaniem Żydów w Jedwabnem.

“Nie dajcie się zwieść. Wybór jest prosty: sprowadza się do tego, po której stronie stodoły w Jedwabnem staniesz. Czy z jej podpalaczami, dobijającymi ofiary siekierami i widłami? Czy może po stronie Antoniny Wyrzykowskiej, która ratowała Żydów, za co musiała uciec z miasta” – napisał Bilewicz na portalu X.

The post Bilewicz: Nie głosując na Trzaskowskiego staniesz po stronie morderców Żydów… appeared first on Goniec.

Oceń
czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od goniec.net

Newsy24 Bez Cenzury
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.