Naukowcy z Nanyang Technological University w Singapurze opracowali ultracienkie, półprzezroczyste ogniwa słoneczne, które w przyszłości mogłyby być wbudowywane w okna, elewacje budynków, szyby samochodowe i elektronikę noszoną. Wyniki badań opublikowano w piśmie „ACS Energy Letters”. Singapurskie odkrycie wpisuje się w globalny wyścig o komercjalizację ogniw perowskitowych – wyścig, w którym swój rozdział ma także Polska. […]
Artykuł Budynki można byłoby zasilać oknami. Singapur rozwija perowskity, a polski projekt utknął w sporze o komercjalizację pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.