Wojna gospodarcza Waszyngtonu przeciwko Iranowi i jego „nielegalnej" sieci bankowej trwa w najlepsze. W piątek sekretarz skarbu USA Scott Bessent ogłosił, że Stany Zjednoczone przejęły kryptowaluty o wartości 1 miliarda dolarów należące do Iranu. Stanowi to element ekonomiczny operacji „Epic Fury" prezydenta Trumpa.
Kwota miliarda dolarów to łączna suma przejęta do dziś, budująca na wcześniejszych kamieniach milowych w tym konflikcie. Szczególnie wyróżnia się niedawne, znaczące zamrożenie w kwietniu 2026 roku 344 milionów dolarów w USDT na blockchainie Tron. Do końca kwietnia łącznie przejęto 500 milionów dolarów.
Widać więc wyraźnie, że wraz z dodaniem od tego czasu kolejnego pół miliarda dolarów w przejętych aktywach cyfrowych, program skarbu USA znacznie przyspieszył…