Detektorysta znalazł złote obręcze sprzed 3000 lat. W Rumunii ruszą wykopaliska [+FOTO]

W okręgu Prahova w Rumunii odkryto skarb sprzed około 3000 lat. Wśród znalezionych przedmiotów są trzy złote kolie, elementy z żelaza i brązu oraz niewielkie topory. Według archeologów znalezisko może mieć znaczenie dla badań nad epoką brązu i początkiem epoki żelaza na terenie dzisiejszej Rumunii. Odkrycia dokonał licencjonowany poszukiwacz z wykrywaczem metali. Do znaleziska doszło […]

Artykuł Detektorysta znalazł złote obręcze sprzed 3000 lat. W Rumunii ruszą wykopaliska [+FOTO] pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.

Może Ci się spodobać