Gubernator podpisała ustawę, która pozwala samorządowcom na wprowadzanie ulg podatkowych

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul podpisała ustawę umożliwiającą władzom lokalnym wprowadzenie wyższych zwolnień podatkowych dla seniorów. Nowe przepisy pozwalają samorządom podnieść maksymalną ulgę od podatku od nieruchomości z 50 proc. do 65 proc. wartości posiadłości dla uprawnionych osób starszych.

Decyzja o zastosowaniu podwyższonej stawki należy do poszczególnych jednostek samorządu. W przypadku zastosowania maksymalnego zwolnienia senior płacący około 6 tys. dolarów rocznie mógłby zaoszczędzić nawet około 3,9 tys. dolarów.

Gubernaotor Hochul wskazała, że celem regulacji jest umożliwienie seniorom pozostania we własnych domach i ochrona przed utratą nieruchomości z powodu rosnących obciążeń podatkowych. Ustawa ma wspierać zjawisko określane jako „starzenie się na miejscu”.

Nowe przepisy wpisują się w dyskusję o dostępności mieszkań w stanie Nowy Jork. Komentatorzy oceniają, że regulacja stanowi formę wsparcia dla starszych właścicieli domów, którzy rzadziej są uwzględniani w debatach o polityce mieszkaniowej.

Skala oddziaływania ustawy będzie zależała od możliwości budżetowych poszczególnych gmin oraz ich decyzji o wdrożeniu podwyższonych ulg.

Red. JŁ

Artykuł Gubernator podpisała ustawę, która pozwala samorządowcom na wprowadzanie ulg podatkowych pochodzi z serwisu Nowy Dziennik.

Może Ci się spodobać