Projektowany do wprowadzenia około roku 2030-2035 Internet Zmysłów IoS ma pozwolić na pobieranie cyfrowo zmysłów (dźwięk, obraz, dotyk, węch i smak) i przekazywanie ich innym czy to poprzez nagrania czy w czasie rzeczywistym poprzez systemy mobilne 6G. Otwarte prace nad tym systemem trwają od około roku 2000, gdzie wiele ośrodków badawczych czy uniwersyteckich zaczęło opracowywać zręby technologii niezbędnych do wprowadzenia IoS.
Według publikacji „The Internet of Senses: Building on Semantic Communications and Edge Intelligence” opracowywany IoS ma stworzyć idealną komunikację teleobecności dla wszystkich ludzkich receptorów, zacierając różnicę między środowiskami wirtualnymi a rzeczywistymi. System ma zatem mieć zdolność podłączenia się do wszystkich ludzkich receptorów lub do mózgu zbierającego impulsy…