21 maja 2026 roku japoński koncern Daikin oficjalnie otworzył w Ksawerowie koło Łodzi swoją pierwszą w Polsce i zarazem największą w Europie fabrykę pomp ciepła. Inwestycja pochłonęła 300 mln euro — w przeliczeniu około 1,3 mld złotych. Zakład wystartował z jedną linią produkcyjną obsługiwaną przez 134 pracowników. Jej początkowe zdolności wytwórcze wynoszą około 280 tys. […]
Artykuł Japoński Daikin uruchomił pod Łodzią fabrykę pomp ciepła za ponad miliard złotych pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.