Od 10 maja w Krakowie codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, będzie odbywał się ceremoniał otwierania Bramy Kleparskiej w Barbakanie. Muzeum Krakowa wraz ze Strażą Miejską i Państwową Strażą Pożarną przywraca w ten sposób dawny zwyczaj związany z funkcjonowaniem miasta otoczonego murami. Porozumienie w sprawie „przywrócenia Ceremoniału Otwierania Bram Miasta w krakowskim Barbakanie” podpisali w czwartek dyrektor […]
Artykuł Kraków przywraca dawny zwyczaj otwierania bram miasta pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.