Norwegia pod francuskim parasolem nuklearnym. Podpisano nowe porozumienie obronne

Norwegia i Francja podpisały w Paryżu Porozumienie Narwickie, obejmujące współpracę wojskową, przemysłową i operacyjną. Oslo dołącza też do francuskiej inicjatywy odstraszania nuklearnego w Europie, przy zachowaniu zakazu rozmieszczania broni jądrowej na terytorium Norwegii w czasie pokoju. W środę w Pałacu Elizejskim prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Norwegii Jonas Gahr Støre podpisali Porozumienie Narwickie, czyli […]

Artykuł Norwegia pod francuskim parasolem nuklearnym. Podpisano nowe porozumienie obronne pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.

Może Ci się spodobać