Przedstawiciele koalicji Binjamina Netanjahu złożyli w Knesecie wniosek o samorozwiązanie parlamentu. W tle kłopoty regulacjami dotyczącymi służby wojskowej ortodoksyjnych judaistów. Do manewru doszło dzień po tym, jak ultraortodoksyjna frakcja “Sztandar Tory” (Degel HaTorah) ogłosiła, że będzie naciskać na rozwiązanie Knesetu i doprowadzenia do wyborów przedterminowych, pomimo braku uchwalenia przez koalicję projektu ustawy o zwolnieniu uczniów […]
Artykuł Partia Netanjahu składa wniosek o samorozwiązanie Knesetu pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.