Pierwsza supergorąca elektrownia geotermalna powstaje w Oregonie

Quaise Energy rozpoczęła w Oregonie prace nad instalacją, która ma wykorzystywać zasoby geotermalne o temperaturze przekraczającej 300 stopni Celsjusza. Elektrownia ma osiągnąć 50 MW mocy ciągłej do 2030 roku. Amerykańska firma Quaise Energy rozpoczęła w Oregonie prace nad projektem określanym przez nią jako pierwsza na świecie supergorąca elektrownia geotermalna. Instalacja ma zostać ukończona do 2030 […]

Artykuł Pierwsza supergorąca elektrownia geotermalna powstaje w Oregonie pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.

Może Ci się spodobać