Polacy pod Narwikiem. Tak przyszło pierwsze zwycięstwo aliantów w II wojnie światowej

28 maja 1940 roku wojska alianckie zdobyły Narwik, strategiczny port na północy Norwegii. Był to pierwszy większy triumf sprzymierzonych w walkach lądowych z III Rzeszą podczas II wojny światowej. Znaczący udział w walkach mieli żołnierze Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich oraz polscy marynarze. Narwik miał dla III Rzeszy szczególne znaczenie. Był jedynym niezamarzającym portem w tej […]

Artykuł Polacy pod Narwikiem. Tak przyszło pierwsze zwycięstwo aliantów w II wojnie światowej pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.

Może Ci się spodobać