Szczątki Chrobrego i Rychezy zostaną pokazane w Poznaniu. „Po raz pierwszy od wieków”

17 czerwca w Złotej Kaplicy katedry poznańskiej zostaną zaprezentowane relikwiarze ze szczątkami przypisywanymi Bolesławowi Chrobremu oraz Rychezie, uznawanej za pierwszą królową Polski. Wydarzenie odbędzie się w 1001. rocznicę śmierci pierwszego króla Polski. Organizatorzy podkreślają, że królewskie szczątki zostaną wystawione w mauzoleum pierwszych Piastów „po raz pierwszy od wieków”. Przy królewskim mauzoleum modlitwę za zmarłych z […]

Artykuł Szczątki Chrobrego i Rychezy zostaną pokazane w Poznaniu. „Po raz pierwszy od wieków” pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.

Może Ci się spodobać