← menu

Newsy24 Bez Cenzury

Aktualności 24/7

21 czerwca 2025


Szijjarto: Polska chce wzmocnić antywęgierską kampanię oszczerstw na Ukrainie


Peter Szijjarto stwierdził, że Bruksela i Warszawa wzmacniają ukraińską kampanię oszczerstw przeciwko Węgrom. Szef węgierskiego MSZ uważa, że chodzi o podważenie prawa Węgrów do głosowania w sprawie członkostwa Ukrainy w UE.

Na czwartkowej konferencji prasowej po nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO w tureckiej Antalyi Peter Szijjarto stwierdził, że „zarówno Bruksela, jak i Warszawa chcą wzmocnić antywęgierską kampanię oszczerstw na Ukrainie mającą na celu uniemożliwienie przeprowadzenia referendum w sprawie przystąpienia Kijowa do Unii Europejskiej”.

Wcześniej szef węgierskiej dyplomacji skrytykował również obecnego na spotkaniu Radosława Sikorskiego. W przesłanym do mediów oświadczeniu nazwał go „sorosistowskim, nienawidzącym Węgrów” politykiem, który jest „jednym z najbardziej prowojennych polityków w Europie”.

Według Szijjarto szef polskiego MSZ „powtórzył wszystkie oskarżenia, które słyszeliśmy w ostatnich dniach i tygodniach w ramach ukraińskiej kampanii oszczerstw”.

Jednocześnie Peter Szijjarto oświadczył, że „lekarstwem na ukraińsko-polsko-unijne opium” może być jak największa frekwencja Węgrów w trwającym referendum „Voks 2025”, w którym rząd Viktora Orbana pyta swoich rodaków o to, czy popierają wejście Ukrainy do UE.

Artykuł Szijjarto: Polska chce wzmocnić antywęgierską kampanię oszczerstw na Ukrainie pochodzi z serwisu NCZAS.INFO.

Oceń
czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.info

Newsy24 Bez Cenzury
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.