Dwie kobiety zostały ranne po wjechaniu taksówki w kwiaciarnię na nowojorskim Manhattanie. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu na skrzyżowaniu ulic Essex i Rivington na Lower East Side. Poszkodowane oraz kierująca pojazdem trafili do szpitala.
Zgodnie z relacją nowojorskiego departamentu straży pożarnej (FDNY) – kierująca taksówką straciła panowanie nad pojazdem, a następnie wjechała na chodnik, a potem w witrynę kwiaciarni, uprzednio potrącając dwie kobiety stojące przed budynkiem. W sieci krąży dramatyczne nagranie, na którym widać żółtą taksówkę z impetem wjeżdżającą w kwiaciarnię.
W rozmowie z mediami jedna z pasażerek taksówki opisała, że wypadek wydarzył się „w jednym momencie”. „Wszystko było normalnie, a potem nagle uderzyliśmy w kwiaciarnię – to było bardzo silne uderzenie” – powiedziała kobieta. Dodała, że po wyjściu z pojazdu zobaczyła jedną osobę leżącą na ziemi, a drugą pod samochodem.
Z kolei według relacji jednego ze świadków, którzy ruszyli na pomoc poszkodowanym, jedna z kobiet utknęła pod pojazdem, a druga została wepchnięta do piwnicy budynku.
Po pojawieniu się na miejscu służby przesunęły samochód, aby uwolnić uwięzioną pod nim poszkodowaną. Ona, druga kobieta oraz kierująca zostały przetransportowane do szpitala.
Przyczyna wypadku jest przedmiotem śledztwa.
Red. JŁ
Artykuł Taksówka wypadła z drogi i wjechała w kwiaciarnię. Szokujące nagranie z Manhattanu pochodzi z serwisu Nowy Dziennik.