Iran ogłosił niedawno rozpoczęcie działania przez instytucje mającą zarządzać ruchem statków przez Cieśninę Ormuz. Stała się ona celem amerykańskich sankcji. Republika Islamska powołała w tym celu Urząd Zarządzania Szlakiem Wodnym Zatoki Perskiej określany przez nią także anglojęzycznym akronimem PGSA. 21 maja upublicznił on mapy określający granice strefy w Cieśninie Ormuz, w której statki mają uzgadniać rejs […]
Artykuł USA nakładają sankcje na irański urząd kontrolujący Cieśninę Ormuz pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.