NYPD poszukuje kilku podejrzanych po śmiertelnym postrzeleniu 15-letniego chłopca na klatce schodowej apartamentowca NYCHA na Bronksie. Kilka przecznic dalej policja odnalazła także ranionego 14-latka, jednak jego stan był stabilny.
Do zdarzenia doszło dwa dni po Bożym Narodzeniu – w sobotę, 27 grudnia, ok. godz. 6:00 wieczorem. Jak relacjonował jeden z mieszkańców budynku NYCHA przy 1219 Adee Ave. na osiedlu Eastchester Gardens – tuż przed drzwiami jego mieszkania na siódmym piętrze padły „trzy głośne strzały”.
Mieszkaniec zauważył potem osobę z maską na twarzy, ubrana w czarną bluzę i kurtkę, a także trzech innych mężczyzn uciekających w dół klatką schodową.
Na schodach postrzelony w klatkę piersiową został 15-letni Eric Aitkin z Waterbury w stanie Connecticut. Chłopaka przewieziono do szpitala Jacobi, gdzie stwierdzono zgon. Kilka przecznic dalej policjanci natrafili na rok młodszego, również postrzelonego nastolatka. Jego stan nie stanowił jednak bezpośredniego zagrożenia dla jego życia.
Funkcjonariusze apelują do świadków zdarzenia o kontaktowanie się z policją. W międzyczasie trwa przegląd zapisów z kamer monitoringu.
Red. JŁ
Artykuł W możliwej egzekucji zginął 15-latek. Policja poszukuje trzech podejrzanych pochodzi z serwisu Nowy Dziennik.