Wielka klęska „władzy ludowej”. Jak partyzanci „Orlika” rozbili obławę w Lesie Stockim

24 maja 1945 roku we wsi Las Stocki koło Kazimierza Dolnego doszło do jednej z największych bitew polskiego podziemia niepodległościowego po zakończeniu II wojny światowej. Zgrupowanie mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika” starło się tam z połączonymi siłami NKWD, Urzędu Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej. „Orlik” dotarł do Lasu Stockiego 23 maja. Według przywoływanej przez IPN relacji Jerzego […]

Artykuł Wielka klęska „władzy ludowej”. Jak partyzanci „Orlika” rozbili obławę w Lesie Stockim pochodzi z serwisu Kresy – wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy.

Może Ci się spodobać