← menu

Newsy24 Bez Cenzury

Aktualności 24/7

15 marca 2025


Owsiak traktowany priorytetowo. Zatrzymano kolejną osobę wysyłającą groźby


Kierowanie gróźb karalnych to w internecie, niestety, dość powszechna praktyka i dotyczy właściwie każdej osoby publicznej. Służby w ostatnim czasie priorytetowo w tym kontekście traktują jedynie Jerzego Owsiaka. Właśnie poinformowano o kolejnej zatrzymanej osobie.

„W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej groźbami wobec prezesa zarządu Fundacji WOŚP, policjanci monitorują i weryfikują wszelkie informacje na ten temat. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości z Radomia podczas takich czynności natrafili na niepokojącą informację przesłaną pocztą elektroniczną i do sprawy zaangażowali policjantów Wydziału Kryminalnego z KMP i KWP w Łodzi” – poinformował PAP podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

60-letni łodzianin został zatrzymany w sobotę w swoim miejscu pracy. W poniedziałek ma być przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Bałuty.

Według policji treść emaila zawierała groźby wobec prezesa zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a mężczyzna wysłał wiadomość ze swojej poczty email.

„Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności” – powiedział podkomisarz Dembiński.

Zarzuty związane z kierowaniem gróźb karalnych i wzywaniem do zabicia Owsiaka usłyszało ostatnio kilka osób. Była to m.in. 66-latka z Torunia, 71-latek z Nowego Sącza i 38-letni mieszkaniec Odrzykonia w pow. krośnieńskim na Podkarpaciu.

Artykuł Owsiak traktowany priorytetowo. Zatrzymano kolejną osobę wysyłającą groźby pochodzi z serwisu NCZAS.INFO.

Oceń
czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.info