← menu

Newsy24 Bez Cenzury

Aktualności 24/7

30 kwietnia 2025


Ponad 1000 migrantów musi opuścić hotele w Albany do końca roku


Ponad tysiąc migrantów przebywających obecnie w hotelach w północnej części stanu Nowy Jork otrzymało powiadomienie o konieczności wyprowadzki do końca bieżącego roku. Decyzja ta wynika z wygaśnięciem do 31 grudnia umowy z firmą DocGo, odpowiedzialną za organizację pobytu wnioskujących o azyl w USA.

Część migrantów, którzy pojawili się w NYC, zostali relokowani przez władze do hoteli w Albany, aby odciążyć przepełnione schroniska w mieście. W przesłanym do nich ostatnio liście miasto informuje o zbliżającym się terminie zakończenia świadczenia usług zakwaterowania przez firmę DocGo, co jest jednoznaczne z ich eksmisją do 31 grudnia. Miasto oferuje migrantom bezpłatny transport i pomoc w poszukiwaniach alternatywnego lokum.

Migranci, którzy nie znajdą innego miejsca zakwaterowania, będą mogli wrócić do schronisk w Nowym Jorku.

Red. JŁ

Artykuł Ponad 1000 migrantów musi opuścić hotele w Albany do końca roku pochodzi z serwisu Nowy Dziennik.

Oceń
czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od dziennik.com

Newsy24 Bez Cenzury
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.