← menu

Newsy 24 bez cenzury

Zawsze aktualne wiadomości

7 lutego 2025


Horała oklaskiwał Trumpa w Sejmie, a teraz twierdzi, że to była przesada


Oceń

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała oklaskiwała Donalda Trumpa w Sejmie wraz z innymi partyjnymi kolegami i koleżankami. Teraz twierdzi, że była to przesada.

Po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA dziwne rzeczy zaczęły dziać się w Polsce. Miliardera chwalą ostatnio nawet politycy Koalicji Obywatelskiej, a posłowie PiS i Konfederacji wręcz oklaskiwali go w polskim Sejmie i skandowali jego imię.

Jednym z klaszczących był Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, który z perspektywy czasu twierdzi, że jednak nie był to najlepszy pomysł.

Polityk powiedział w TVN24, że „w pierwszym odruchu” wstał. – Można taką drobną uprzejmość szefowi sojuszniczego państwa wyświadczyć, ale dosyć szybko usiadłem, bo faktycznie uważam, że wyszło trochę nadmiarowo – stwierdził.

– Myślę, że to była zrozumiała emocja, bo (…) z punktu widzenia interesu Polski Donald Trump to lepszy wybór niż Kamala Harris. Natomiast jest to prezydent obcego państwa, które ma swoje interesy, więc choć one są w znacznej mierze zbieżne z naszymi, to jednak nie w stu procentach i różnie może być przez najbliższe cztery lata – dodał.

Czy Donald przeprosi Donalda Tego chce Morawiecki

Mateusz Morawiecki chce, by Donald Tusk przeprosił Donalda Trumpa za słowa swoje i swoich kolegów z partii. Polska scena polityczna kolejny dzień urządza cyrk z powodu wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej:

Czy Donald przeprosi Donalda Tego chce Morawiecki

Artykuł Horała oklaskiwał Trumpa w Sejmie, a teraz twierdzi, że to była przesada pochodzi z serwisu NCZAS.INFO.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.info